gear gear

LOADING

  • Turkish
  • English
  • French
  • Russian
  • Arabic
Güres Teknoloji

HELEZONLU YEMLEME SİSTEMİ

 

Güres Teknoloji mühendisleri tarafından geliştirilen yemleme sistemlerinde tavukların ihtiyacı olan yeme en kolay ve homojen şekilde ulaşması amaçlanmıştır.


Yemleme işleminde tavukların yeme kolay ulaşması kadar, yem tüketimi esnasında yem zayiatı yapmamaları da ciddi önem arz etmektedir. Bu düşünceyle özel tasarlanmış yemlikler sayesinde yem zayiatı en aza indirilmiştir.

 

Sistemlerimiz için sağlanan üç ayrı tipte yemleme sistemi bulunmaktadır. Yumurta üretim ve yumurtacı civciv büyütme kafeslerinde arabalı yem dağıtım sistemi ve zincirli yem dağıtım sistemi seçenek olarak sunulmaktadır. Etlik(broiler) kafeslerinde ise helezonlu yemleme sistemi seçenek olarak sunulmaktadır.


Helezonlu yemleme sistemi tam otomatik olup; çelik ve sıcak daldırma galvanizli sac malzemeden imal edilmiştir. Kümes dışında yine Güres Teknoloji tarafından tedarik edilen konik tabanlı yem silolarından çelik helezon taşıma sistemi yardımıyla kümes içine taşınan yem, her bataryanın(sıranın) her katında bulunan özel yem haznesine boşaltılır. Yem haznesi içerisindeki yem metal boru içinde bulunan çelik helezon yardımıyla hazneden alınarak tüm yemliklere istenilen seviyede yem boşaltır.

Etlik(Broiler) Kafes gözleri içinden kafesi boydan boya geçen helezon vasıtasıyla yem her göz içinde bulunan özel yapıdaki yemliklere boşaltılır.

 

Yemlikler civcivlerin ilk günden son güne kadar yem yiyebilmelerine uygun halde tasarlanmış ve özel yapısı sayesinde yem zayiatı en aza indirilmiştir. Yem seviyesi ve yemlik yüksekliği isteğe bağlı olarak ayarlanabilmektedir.

 Sistem, tamamen otomasyona bağlı olarak çalışabildiği gibi manuel olarak da kullanılabilmektedir.


Sistemin çalışma periyodları zaman saati vasıtasıyla ayarlanabilmektedir.