gear gear

LOADING

  • Turkish
  • English
  • French
  • Russian
  • Arabic
Güres Teknoloji

ZİNCİRLİ YEM DAĞITIM SİSTEMİ

 

Güres Teknoloji mühendisleri tarafından geliştirilen yemleme sistemlerinde tavukların ihtiyacı olan yeme en kolay ve homojen şekilde ulaşması amaçlanmıştır.


 Yemleme işleminde tavukların yeme kolay ulaşması kadar, yem tüketimi esnasında yem zayiatı yapmamaları da ciddi önem arz etmektedir. Bu düşünceyle özel tasarlanmış yemlikler sayesinde yem zayiatı en aza indirilmiştir.

 Sistemlerimiz için sağlanan üç ayrı tipte yemleme sistemi bulunmaktadır. Yumurta üretim ve yumurtacı civciv büyütme kafeslerinde arabalı yem dağıtım sistemi ve zincirli yem dağıtım sistemi seçenek olarak sunulmaktadır. Etlik(broiler) kafeslerinde ise helezonlu yemleme sistemi seçenek olarak sunulmaktadır.

 

Zincirli yemleme sistemi tam otomatik olup; çelik ve sıcak daldırma galvanizli sac malzemeden imal edilmiştir. Kümes dışında yine Güres Teknoloji tarafından tedarik edilen konik tabanlı yem silolarından çelik helezon taşıma sistemi yardımıyla kümes içine taşınan yem, her bataryanın(sıranın) her katında bulunan özel yem haznesine boşaltılır.


Yem haznesi içerisinden geçen özel yapıdaki çelik zincirler vasıtasıyla hazneden alınan yem her sıranın her katında bulunan tüm yemliklere ulaştırılarak yemleme gerçekleştirir.

 

Yemlikler, tavuk kafes sistemlerinde her kata eşit miktarda yem dağıtmak ve yemin yemlik dışına taşmasını önlemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistemle yem israfı minimuma iner ve hayvanlara taze yem sunulur.

Sistem, tamamen otomasyona bağlı olarak çalışabildiği gibi manuel olarak da kullanılabilmektedir.

Sistemin çalışma periyodları zaman saati vasıtasıyla ayarlanabilmektedir.