gear gear

LOADING

  • Turkish
  • English
  • French
  • Russian
  • Arabic
Güres Teknoloji

C-68 MODEL CİVCİV KAFESİ

 

Kafesin ana yapısında kullanılan malzemeler yüksek standart sıcak daldırma galvaniz sac ve tel malzemelerden oluşmaktadır. Kafeslerin konstrüksiyonu ve kafes bölmelerinde kullanılan tüm galvanizli saclar ve teller ISO 9001 belgelidir. Galvaniz kaplama oranı ve şekli; gübre kaynaklı asidin yol açtığı deformasyonun, paslanmanın ve küflenmenin engellenmesi için hayati derecede önemlidir. Kafeslerde meydana gelen deformasyonlar, kafesin kullanım ömrünü kısaltmakla birlikte kafes içerisindeki hayvanların da sağlığını tehdit eder. Güres Teknoloji olarak bu ayrıntıların bilincindeyiz.


 


Kafesler yer hareketlerinden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Her 60 cm’de bir 2 mm kalınlığında kafes ayağı ve bu ayakların altına konan geniş tabanlı pabuçlar bulunmaktadır. Ayrıca kafes sistemi her 10 ayakta bir yere çelik çekme dübeller ile sabitlenmektedir. Ayrıca her gözün altında 2,5 mm kalınlığında alt destek sacları yer almaktadır. Bu sayede maksimum direnç kazanan sistem, platformsuz olarak 6 kata, platformlu olarak 8 kata kadar sorunsuz monte edilebilir.


Kafes Gözleri;


1200 X 680 mm ölçülerindedir. Göz (Hatve) yüksekliği ise 550 mm olarak tasarlanmıştır.

 En alt kat alt teli ile zemin arası mesafe 160 mm olarak tasarlanmıştır. Ayak ayar cıvatası vasıtasıyla kafes en alt bölümüne 5 cm’lik bir yükseklik ayarı yapılabilir.

Alt telin altında kafesi boydan boya geçen 3 adet, her biri 3 mm kalınlığında tel bulunmaktadır. Bu teller esnek bir zemin sağlar. Sert zemindense esnek bir zemin hayvan refahı ve sağlığı açısından daha iyidir.

Civciv kafesi özel yapısıyla civcivin ilk gününden çıkımına kadar olan tüm süreçte, civcivin hassas yapısına uygundur.

 

Civciv büyütme kafeslerinde civciv ve yarka kat seçenekleri mevcuttur. Kafesin tamamı civciv katı olacak şekilde kurulabileceği gibi isteğe bağlı olarak belirli katlar yarka katı olarak kurulabilir.


Civciv katlarında ayarlanabilir yemlik sürgü sacı, daha sık dokunmuş özel alt tel, her gözde plastik civciv halısı ve her göze 1 adet su çanağı (Nipelli suluk boru hattına monte edilmiş.) mevcuttur.

Kafes sistemi dahilinde bulunan yemleme sisteminde öncelikle civcivlerin yeme ilk günden itibaren, en kolay şekilde ulaşması ve civcivlere homojen yem sağlanması amaçlanmıştır. Civcivlerin ihtiyacı olan yem, sistem dahilinde kümes dışında bulunan yem stok silosundan çelik helezon yardımıyla yem dağıtım sistemine ulaştırılır.

C-68 model civciv büyütme kafeslerinde, civcivin her döneminde yeme kolayca ulaşım sağlayan hassas ayar mekanizmalı sürgü sacları mevcuttur. Bu sayede kafese konan civcivler ilk günden itibaren yemlikten yem yiyebilmektedir

 Yemleme sisteminde Arabalı ve Zincirli dağıtım sistemi olmak üzere iki farklı yem dağıtım sistemi sunulabilmektedir. Arabalı yemleme sisteminde bulunan özel tasarlanmış yem dağıtma aparatları vasıtasıyla yemin karıştırılarak sıhhi ve homojen şekilde dağıtılması amaçlanmıştır. Kafes konstrüksiyonu üzerinde bulunan ray ve özel çelik halat vasıtasıyla otomasyona bağlı olarak hareket eden yem arabası yemi civcivlerin önünde bulunan yem oluklarına homojen şekilde dağıtır.


 Zincirli yem dağıtım sisteminde de yem tavukların önünde bulunan yem oluğunda hareket eden ve yemi taşıyan özel yapıda zincirler vasıtasıyla yapılmaktadır. Her iki dağıtım sistemi de tamamen otomasyona bağlı olarak çalışabildiği gibi manuel olarak da kullanılabilmektedir.

 Yem olukları çift bükümlü sağlam bir yapıya sahip olmakla birlikte özel tasarımıyla kümes içinde oluşabilecek dış parazit sorunlarını da en aza indirmektedir. Zira, yem oluğunun özel tasarımı sayesinde dış parazitler yem oluğunda ve çevresinde barınamamaktadır.

 Civcivler için içme suyu her kat ve sıra önünde bulunan antibakteriyel su rezervuarları vasıtasıyla doğal veya kontrollü akış yönetimiyle nipelli suluk borularına ulaştırılır. Nipelli suluk boruları civcivlerin erişebileceği seviyeye uygun şekilde monte edilmiştir. Civcivler su ihtiyaçlarını bu boru üzerinde bulunan kırmızı plastik ve paslanmaz çelik yapıya sahip nipellerden karşılamaktadır. Nipellerin altında V şeklinde plastik damla yaklayıcılar mevcuttur. Nipelli suluk borusu hattı sonunda bulunan su seviye göstergesi vasıtasıyla da suyun hat sonuna ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilebilmektedir. Buna ek olarak su yetersizliğine duyarlı uyarı sistemi de sistem dahilinde bulunmaktadır.

Nipelli suluk borularının hat sonunda ayrıca su seviye göstergesi mevcuttur. Kafes gözleri arasında, kafesi boydan boya geçen 2 takım PVC boru üzerinde, her göze 4 adet kırmızı plastik ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilen nipel ile 1 adet su çanağı mevcuttur. Suluk boru hattı uygun yükseklikte monte edilmiş ve civcivlerin nipellere en kolay şekilde ulaşması amaçlanmıştır.

 Civciv katlarında bulunan  nipellerin tamamı 360° oynak (Sarhoş) nipeldir. Yarka katlarında sabit nipel kullanılmaktadır

 Her kafes sırası ve katının altında kafes boyunca uzanan ve gübrenin kusursuz olarak temizlenmesine olanak tanıyan, 1 mm kalınlığında PP gübre bantları bulunur. Gübre bu bantlara düşer ve 1 HP gübre bandı, redüktörlü hareket motorları sayesinde çekilerek temizlenir. Her katta bulunan merdane ve sıyırıcılar ile gübre, buradan kümes dışında bulunan dikey gübre boşaltma konveyörüne aktarılır.

Civcivlerin, diğer her canlının yavrusunda olduğu gibi özel ilgiye ihtiyaçları vardır. Güres Teknoloji olarak bunun farkındayız ve kafes üretimlerimizi bu hassasiyetle yapmaya devam ediyoruz.